2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Aktualijos
Spausdinti puslapio vidurį

Akmenės rajono savivaldybė piniginę socialinę paramą teikia vykdydama savarankiškąją Savivaldybės funkciją

Socialinė pašalpa nepasiturintiems gyventojams skiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems  gyventojams įstatymu (Žin., 2011, Nr.155-7353). Akmenės rajono savivaldybė piniginę socialinę paramą teikia vykdydama savarankiškąją Savivaldybės funkciją. Tuo tikslu Savivaldybės taryba 2013 m. rugsėjo 26 d. sprendimu Nr. T-165 patvirtino piniginės socialinės paramos teikimo Akmenės rajono savivaldybės nepasiturintiems gyventojams tvarką.

Papildomai skiriama socialinės pašalpa

Bendrai gyvenantiems asmenims  arba vienam gyvenančiam asmeniui papildomai skiriama socialinė pašalpa, kurios dydis lygus 50 procentų socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 12 mėnesių iki įsidarbinimo, vidutinio dydžio, už kiekvieną su darbo ar tarnybos santykiais susijusį mėnesį, bet ne ilgiau kaip 6 mėnesius, jeigu bendrai gyvenantys asmenys atitinka visas šias sąlygas:

- bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų įsidarbina ir dirba, ir per laikotarpį, už kurį pajamos apskaičiuojamos, dirbo ne mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės, o jiems darbo užmokesčio apskaičiuojama ne mažiau už minimaliąją mėnesinę algą arba minimalųjį valandinį atlygį proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui, bet ne daugiau už dvi minimaliąsias mėnesines algas ar du minimaliuosius valandinius atlygius proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui;

- prieš įsidarbinimą aukščiau nurodyti asmenys buvo įsiregistravę Lietuvos teritorinėje darbo biržoje ar kitos valstybės valstybinėje įdarbinimo tarnyboje ne trumpiau kaip 12 mėnesių iš eilės ir per šį laikotarpį nedirbo arba dirbo mažiau negu per laikotarpį, už kurį pajamos apskaičiuojamos, mažiau kaip du trečdalius maksimalios darbo laiko trukmės, o jiems darbo užmokesčio apskaičiuojama mažiau už minimaliąją mėnesinę algą arba minimalųjį valandinį atlygį proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui, arba dirbo viešus darbus;

Įsigijusiems ir dirbusiems pagal verslo liudijimą vienam gyvenančiam asmeniui ar bendrai gyvenantiems asmenims papildomai skiriama socialinė pašalpa, kurios dydis lygus 50 procentų socialinės pašalpos, mokėtos per praėjusius 12 mėnesių iki verslo liudijimo įsigijimo, vidutinio dydžio už kiekvieną su verslo liudijimu dirbtą mėnesį, bet ne ilgiau kaip 6 mėnesius, jei per tą laiką nesikreipė socialinės pašalpos.

Mažėja socialinės pašalpos dydis

Socialinė pašalpa mažinama bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui tais atvejais, kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo yra darbingo amžiaus, bet nedirbantis asmuo:

1. Gaunančiam (gaunantiems) socialinę pašalpą nuo 12 mėnesių iki 24 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui mažinamas 20 procentų.

2. Gaunančiam (gaunantiems) socialinę pašalpą nuo 24 mėnesių iki 36 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui mažinamas 30 procentų.

3. Gaunančiam (gaunantiems) socialinę pašalpą nuo 36 mėnesių  iki 48 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, mažinamas 40 procentų;.

4. Gaunančiam (gaunantiems) socialinę pašalpą nuo 48 mėnesių  iki 60 mėnesių – socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, mažinamas 50 procentų;.

5. Gavusiems (gavusiam) socialinę pašalpą ilgiau kaip 60 mėnesių  – socialinė pašalpa bendrai gyvenantiems asmenims (išskyrus socialinę pašalpą vaikui (įvaikiui) ar vaikams (įvaikiams), įskaitant pilnamečius vaikus (įvaikius), kai jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ir laikotarpiu nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos) arba vienam gyvenančiam asmeniui 24 mėnesius neskiriama.

Nuo 2013 m. sausio 1 d. užsiregistravusiems teritorinėje darbo biržoje ir gaunantiems socialinę pašalpą ilgiau kaip 6 mėnesius socialinės pašalpos dydis bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui mažinamas 20 procentų.

Piniginės socialinės paramos nemažinama

1. Bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui tais atvejais,  kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus arba augina neįgalų vaiką (įvaikį), kuriems įstatymu nustatyta tvarka yra nustatytas neįgalumas;

2. Bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui tais atvejais,  kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo augina tris ir daugiau vaikų (įvaikių);

Akmenės rajono savivaldybės Taryba nusprendė socialinės pašalpos gavimo laikotarpį pašalpos mažinimui pradėti skaičiuoti nuo 2012 m. sausio 1d.

Skiriama kompensacija už įsigytą kietąjį kurą

Kai būstui šildyti ir karštam vandeniui ruošti bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo naudoja kietą ar kitokį kurą,  dokumentai priimami nuo sausio 1d. iki gruodžio 1d. Kompensacijos skiriamos ir išmokamos už kalendorinių metų 6 mėnesius.

Jeigu neturite lėšų kurą nusipirkti, kad vėliau paskirtos išlaidos būtų kompensuojamos, prašome kreiptis į seniūniją. Seniūnija išsiaiškinusi Jūsų socialinę padėtį tarpininkaus, kad lėšos būtų pervestos sąskaitoje faktūroje Jūsų nurodytam kuro tiekėjui.


Skyriaus vedėja Aleksandra Vismantienė



Paskutinis atnaujinimas: 2014-05-05 14:32:06 Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017